fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina zostrelila vlastný dron Bayraktar TB2, stratila nad ním kontrolu

V dôsledku operácie alebo dopadu trosiek nehlásili žiadne zranenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské sily vo štvrtok večer zostrelili nad Kyjevom vlastný dron tureckej výroby. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda s tým, že Bayraktar bol nekontrolovateľný a hrozilo, že spôsobí škody.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Štvrtého mája okolo 20:00 stratil počas plánovaného letu v Kyjevskej oblasti kontrolu dron Bayraktar TB2. Keďže nekontrolovaná prítomnosť bezpilotného lietadla na oblohe hlavného mesta by mohla viesť k neželaným následkom, bolo rozhodnuté použiť mobilné palebné skupiny (na jeho zostrelenie, pozn. red.),“ informovalo velenie vzdušných síl ukrajinskej armády.

Naznačilo pritom, že to zrejme spôsobila technická porucha dronu, no presnú príčinu incidentu vyšetrujú. V dôsledku operácie alebo dopadu trosiek nehlásili žiadne zranenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bojové drony, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina zostrelila vlastný dron Bayraktar TB2, stratila nad ním kontrolu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií