Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci naďalej dôverujú armáde a prezidentovi Zelenskému, vláde a médiám však neverí ani polovica 

Prieskum uskutočnili od 30. septembra do 13. októbra a zúčastnilo sa v ňom 2 007 dospelých respondentov zo všetkých regiónov Ukrajiny.

31.10.2023 (SITA.sk) – Ukrajinskej armáde a dobrovoľníkom naďalej dôveruje väčšina Ukrajincov, ale dôvera voči vláde a niektorým médiám od minulého roka klesla.

Zelenskému dôveruje väčšina občanov

Vyplýva to z nedávneho prieskumu Kyjevského medzinárodného inštitútu sociológie (KIIS), o ktorého výsledkoch informuje web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Armáde krajiny dôveruje až 94 percent Ukrajincov a dobrovoľníkom 87 percent respondentov. Prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému stále dôveruje 76 percent Ukrajincov, hoci je to o 15 percent menej ako v máji minulého roka.

Parlamentu krajiny však teraz dôveruje len 21 percent Ukrajincov, pričom vlani to bolo 58 percent opýtaných. Vláde dôveruje už len 39 percent respondentov, vlani to bolo 74 percent.

Média klesli o 20 percent

Spoločnému vysielaniu štyroch najväčších ukrajinských televíznych staníc Jedyni novyny dôveruje už len 48 percent opýtaných, vlani to bolo 68 percent.

Prieskum uskutočnili od 30. septembra do 13. októbra a zúčastnilo sa v ňom 2 007 dospelých respondentov zo všetkých regiónov Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Médiá, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská vláda, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci naďalej dôverujú armáde a prezidentovi Zelenskému, vláde a médiám však neverí ani polovica  © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií