Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci poškodili ruský raketový systém S-300 na Kryme, terčom útoku bolo okolie obce Moločne

Tam je rozmiestnený protilietadlový raketový systém patriaci ruskému ministerstvu obrany.

31.10.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský útok na okupovaný polostrov Krym poškodil ruský protilietadlový raketový systém S-300.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje nezávislý ruský spravodajský kanál ASTRA na komunikačnej platforme Telegram.

Podľa zdrojov kanála ASTRA terčom raketovému útoku, ku ktorému došlo v pondelok o šiestej ráno, bolo okolie obce Moločne v okrese Saky, kde je rozmiestnený protilietadlový raketový systém patriaci ruskému ministerstvu obrany. Ozbrojené sily Ukrajiny neskôr potvrdili, že úspešne zaútočili na strategický cieľ ruskej protivzdušnej obrany na západe okupovaného Krymu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Krym, Ozbrojené sily Ukrajiny, Protivzdušná obrana, Raketový útok, ruské ministerstvo obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Systémy protivzdušnej obrany S-300, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci poškodili ruský raketový systém S-300 na Kryme, terčom útoku bolo okolie obce Moločne © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií