Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci pri Bachmute pokračujú v ofenzíve, z obranných do útočných akcií prešli aj Rusi

Geolokačné zábery naznačujú, že ukrajinské sily mierne postúpili západne od obce Robotyne v Záporožskej oblasti. 

31.10.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda postúpila pri meste Bachmut v Doneckej oblasti na východe krajiny, konkrétne severovýchodne od obce Kurdiumivka, ktorá leží desať kilometrov juhozápadne od Bachmutu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje najnovšiu správu amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) o vývoji vojny na Ukrajine. Okrem toho dodatočné geolokačné zábery naznačujú, že ukrajinské sily mierne postúpili západne od obce Robotyne v Záporožskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Ukrajinský generálny štáb zopakoval, že armáda pokračuje v ofenzíve pri Bachmute oblasti v smere na Melitopoľ v Záporožskej oblasti. Rusko však posilnilo svoje jednotky v sektore Bachmutu a prešlo z obranných do útočných akcií, uviedol veliteľ ukrajinských pozemných síl generál Oleksandr Syrskyj.

Viac k témam: Bachmut, donecká oblasť, Melitopoľ, Robotyne, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci pri Bachmute pokračujú v ofenzíve, z obranných do útočných akcií prešli aj Rusi © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií