Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci sú radi ak za deň vypália z húfnice tridsať delostreleckých granátov, aj to je už luxus

Na začiatku ruskej invázie dokázali vystreliť na ruské pozície až sto delostreleckých granátov denne.

2.5.2024 (SITA.sk) – Ukrajinskí vojaci na frontovej línii podľa portálu Sky News tvrdia, že vzhľadom na nedostatok munície je pri nich „luxus“, ak vystrelia 30 delostreleckých granátov denne.

Napríklad veliteľ obsluhy húfnice M777, ktorú Kyjivu dodali USA, uviedol, že niekedy denne vypália menej ako desať kusov munície.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Oleksandr Kozačenko povedal, že na začiatku ruskej invázie denne vystrelil až sto delostreleckých granátov. „Teraz, keď vypálime 30 projektilov, je to luxus,“ dodal.

Ukrajinskí predstavitelia sa domnievajú, že Moskva sa chce do 9. mája zmocniť mesta Časiv Jar v Doneckej oblasti, ale Kozačenko a jeho jednotka ešte len čakajú na prísun novej munície z amerického balíka pomoci, ktorý Washington schválil minulý týždeň.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci sú radi ak za deň vypália z húfnice tridsať delostreleckých granátov, aj to je už luxus © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií