Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci vyhnali ruské sily z pozícii, oznámil to hovorca generálneho štábu ukrajinskej armády

Podľa ukrajinského generálneho štábu armáda krajiny podniká ofenzívne operácie severne a južne od mesta Bachmut.

19.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda vytlačila ruské sily z ich pozícií v blízkosti obce Orichovo-Vasylivka, ktorá leží severozápadne od mesta Bachmut na východe krajiny. Oznámil to v stredu hovorca generálneho štábu ukrajinskej armády Andrij Kovaľov.

Počas bojov boli ruskí okupanti donútení ustúpiť zo svojich pozícii,“ povedal hovorca. Ukrajinskí vojaci dosiahli vo svojom postupe čiastočný úspech a upevnili nové pozície,“ dodal. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa ukrajinského generálneho štábu armáda krajiny podniká ofenzívne operácie severne a južne od mesta Bachmut. Rusko nasadzuje rezervy, ale má veľké straty, poznamenal Kovaľov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci vyhnali ruské sily z pozícii, oznámil to hovorca generálneho štábu ukrajinskej armády © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií