Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci vyšetrujú ruských vojakov, v Buči spustili paľbu na autá s civilistami

Muži vyzbrojení strelnými zbraňami a vojenskou technikou sa pohybovali po meste v obrnených vozidlách, pričom podľa prokuratúry spustili paľbu na dve civilné autá.

24.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská generálna prokuratúra uviedla, že vyšetruje 11 ruských vojakov za údajné zastrelenie šiestich civilistov v ich autách v okrese Buča neďaleko Kyjeva. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako prokuratúra uviedla na Telegrame, spomenutým mužom, ktorí boli súčasťou ruskej 37. samostatnej motostreleckej brigády 36. kombinovanej armády, v neprítomnosti „oznámili podozrenie z porušenia vojnových zákonov“.

Muži vyzbrojení strelnými zbraňami a vojenskou technikou sa pohybovali po meste v obrnených vozidlách, pričom podľa prokuratúry spustili paľbu na dve civilné autá. Ľudia v autách sa v tom čase pokúšali opustiť bojovú zónu cez frekventovanú cestu a „nejavili žiadne známky“ príslušnosti k ukrajinským silám.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Keď autá zastavili, vojaci agresorskej krajiny na ne bez varovania spustili paľbu z ručných zbraní. V dôsledku zranení spôsobených streľbou zomrelo šesť civilistov,“ skonštatovala prokuratúra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Buča (fotografie)

Viac k témam: Buča, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci vyšetrujú ruských vojakov, v Buči spustili paľbu na autá s civilistami © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií