Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci zasiahli na Kryme strategický objekt ruskej protivzdušnej obrany, zranilo sa niekoľko vojakov (video)

Zranenia údajne utrpelo 17 vojakov a poškodených bolo päť vozidiel.

30.10.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 30. októbra, 11:49

Ukrajinské ozbrojené sily potvrdili, že v noci na pondelok zasiahli strategický objekt ruskej protivzdušnej obrany na západe okupovaného polostrova Krym. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na kanceláriu hlavného veliteľa ukrajinských ozbrojených síl.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„V noci 30. októbra ozbrojené sily Ukrajiny úspešne zasiahli strategický objekt systému protivzdušnej obrany na západnom pobreží dočasne okupovaného Krymu,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Okupačné orgány Krymu v noci tvrdili, že ruská Čiernomorská flotila odrážala útok bezpilotných lietadiel. V Sevastopoli bolo počuť výbuchy. Ráno okupanti na hodinu uzatvorili Krymský most.

October 30, 2023.
Ukrainian missiles hit the military airfield near Sevastopil, occupied Crimea.#War #NAFO #StandWithUkraine #russiaisaterroriststate #Ukraine #Україна pic.twitter.com/vepTYYori5— Veselij Soldat (@VeselijSoldat) October 30, 2023

Ruské médiá informovali, že 17 ruských vojakov utrpelo zranenia v dôsledku nočného útoku na raketový pluk protivzdušnej obrany. Útok údajne nastal na základni neďaleko obce Olenivka na západe Krymu. Poškodených bolo aj päť vozidiel. Jedno z vozidiel je neopraviteľné.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Krym, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinsk
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci zasiahli na Kryme strategický objekt ruskej protivzdušnej obrany, zranilo sa niekoľko vojakov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií