fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci zmarili pokus o sabotáž v tepelnej elektrárni na východe krajiny, podozrivý čelí obvineniu z vlastizrady

Sabotáž mal vykonať komplic podozrivého, po ktorom štátny úrad pre vyšetrovanie momentálne pátra.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.2.2023 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské úrady zmarili pokus o sabotáž v tepelnej elektrárni v Kurachove v Doneckej oblasti na východe krajiny. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlásenie štátneho úradu pre vyšetrovanie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Príslušník jedného z orgánov činných v trestnom konaní v regióne začal spolupracovať s nepriateľom. Výbušné zariadenia, muníciu a prostriedky na spôsobenie výbuchu vopred ukryl v špeciálne vybavenej skrýši v blízkosti elektrárne, ale na území kontrolovanom Ukrajinou,“ uviedol úrad s tým, že spomenutej osobe už doručili oznámenie o podozrení z vlastizrady a prípravy sabotáže.

Tú mal vykonať komplic podozrivého, po ktorom štátny úrad pre vyšetrovanie momentálne pátra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, sabotáž
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci zmarili pokus o sabotáž v tepelnej elektrárni na východe krajiny, podozrivý čelí obvineniu z vlastizrady © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií