Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci zostrelili stíhačku Su-25, na Pokrovskom fronte sú naďalej intenzívne boje

Generálny štáb tvrdí, že ide už piaty stroj Su-25, ktorý Ukrajina zostrelila tento mesiac.

23.5.2024 (SITA.sk) – Ukrajinské sily podľa ich generálneho štábu v stredu pri Pokrovsku v Doneckej oblasti zostrelili ruské bojové lietadlo Su-25. Informuje o tom portál Kyiv Independent, podľa ktorého to je už piaty stroj Su-25, ktorý Ukrajina zostrelila tento mesiac.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Lietadlo Su-25 je ťažko ozbrojené lietadlo na podporu pozemných síl. Tieto stroje pomáhajú Rusku pri intenzívnych útokoch na viacerých úsekoch východného frontu, ktorý pokrýva veľkú časť Doneckej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Generálny štáb ukrajinských síl v operačnej správe v stredu v noci okrem iného uviedol, že v Pokrovskom sektore zostávajú intenzívne boje. Počet útokov sa tam podľa neho zvýšil na 25. „Predovšetkým sa nepriateľ snaží preniknúť do našich bojových formácií s útočnými skupinami a technikou. Situácia zostáva napätá, pokračuje deväť bojových stretnutí,“ uviedol.

Viac k témam: donecká oblasť, Pokrovsk, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačka Su-25, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci zostrelili stíhačku Su-25, na Pokrovskom fronte sú naďalej intenzívne boje © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií