Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajine poslúžia lepšie ako nám, hovorí strana SaS o poslaní slovenských stíhačiek MiG-29

Stíhačky MiG-29 podľa Juraja Krúpa u nás predstavujú len kopu šrotu a sú odstavené.

17.3.2023 (SITA.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) víta rozhodnutie vlády poslať stíhačky MiG-29 na Ukrajinu. Ako ďalej informovala v tlačovej správe, súhlasila s poskytnutím migov Ukrajine a dodala, že lepšie poslúžia im ako nám.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„U nás predstavujú len kopu šrotu a sú odstavené. Pri ochrane vzdušného priestoru s nimi už nepočítame a keby nebola vojna na Ukrajine, tak by sme platili za ich likvidáciu. Navyše, teraz namiesto nich dostaneme kompenzáciu a na ceste sú aj nové stíhačky F-16. Rozhodnutie poverenej vlády je správnym rozhodnutím. Slovensko jasne ukazuje, na ktorej strane stojí,“ uviedol predseda Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (SaS).

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky MiG-29
Zdroj: SITA.sk – Ukrajine poslúžia lepšie ako nám, hovorí strana SaS o poslaní slovenských stíhačiek MiG-29 © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií