Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská armáda aj v zamínovanom teréne postupuje o stovky metrov denne

Útočné jednotky s podporou tankov a delostrelectva naďalej postupne napredujú na juhu a juhovýchode a vytláčajú okupantov z ukrajinskej pôdy.

20.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda na frontových líniách na juhu a juhovýchode krajiny každý deň postupne napreduje o niekoľko stoviek metrov. Uviedol to zástupca riaditeľa oddelenia aplikovaného plánovania Národnej gardy Ukrajiny Mykola Uršalovyč. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„V extrémne náročných podmienkach zamínovaného terénu a nepriateľskej paľby … naše útočné jednotky s podporou tankov a delostrelectva naďalej postupne napredujú na juhu a juhovýchode a vytláčajú okupantov z ukrajinskej pôdy. Naši vojaci a dôstojníci sa doslova predierajú cez obranu nepriateľa. Každý deň pokročíme o niekoľko stoviek metrov,“ povedal Uršalovyč.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Postup, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská armáda aj v zamínovanom teréne postupuje o stovky metrov denne © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií