Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská armáda opäť postúpila, jednotky sa posunuli na frontovej línii smerom na Berďansk

Ukrajinskí vojaci odstraňujú z oblasti aj míny.

24.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda na frontovej línii na juhu krajiny postúpila o ďalších 350 až 1 400 metrov v smere na mesto Berďansk. Oznámilo to v pondelok tlačové centrum Tavrijskej operačno-strategickej skupiny, informuje web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„V rámci ofenzívnych operácii Tavrijskej operačno-strategickej skupiny naše úderné jednotky dosiahli čiastočný úspech a pokročili do hĺbky 350 metrov až 1,4 kilometra do nepriateľských línií,“ povedal hovorca Tavrijskej skupiny Valerij Šeršeň.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinskí vojaci odstraňujú z oblasti míny a úderné jednotky upevňujú novozískané pozície a sú pripravené na ďalšie ofenzívne akcie, dodal Šeršeň.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská armáda opäť postúpila, jednotky sa posunuli na frontovej línii smerom na Berďansk © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií