Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská armáda pokračuje v postupe pri Bachmute, úspešne odráža aj ruské pokusy obsadiť ďalšie územia

Uviedol to v piatok hovorca ukrajinského generálneho štábu Andrij Kovaľov.

14.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda pokračuje v postupe južne od Bachmutu v sektore Bila Hora-Andrijivka. Uviedol to v piatok hovorca ukrajinského generálneho štábu Andrij Kovaľov.

„Úspechy sú v sektore Bila Hora-Andrijivka, vojaci upevňujú novozískané pozície,“ konštatoval hovorca. Dodal, že ukrajinské sily zároveň naďalej odrážajú ruské pokusy o postup v smeroch Kupiansk, Lyman, Avdijivka a Marjinka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorca konkretizoval, že Moskva nasadzuje v týchto sektoroch rezervy a pokračujú ťažké boje. Informuje o tom web Kyiv Independent. Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľar tiež referovala o ukrajinskom postupe južne od Bachmutu.

V rovnakom čase pokračujú ofenzívne operácie na južnom fronte v smeroch na Melitopoľ a Berďansk, kde sa ukrajinské sily snažia degradovať kapacity ruskej armády,“ dodala Maľar. V sektoroch Novodanylivka-Šyroka Balka a Mala Tokmačka-Novopokrovka ukrajinskí vojaci postúpili a upevnili nové pozície, informovala námestníčka ukrajinského ministra obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Hovorca, námestníčka ukrajinského ministra obrany, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská armáda pokračuje v postupe pri Bachmute, úspešne odráža aj ruské pokusy obsadiť ďalšie územia © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií