Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská armáda postúpila na južnom aj východnom fronte, spolu oslobodila už viac ako 200 kilometrov štvorcových

Na bachmutskom fronte pokračujú kľúčové boje.

24.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda za uplynulý týždeň postúpila o dvanásť kilometrov na južnom fronte a o štyri kilometre na východnom fronte pri meste Bachmut. Uviedla to námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová.

Ofenzíva pokračuje

Ukrajinskí vojaci počas ofenzívnych operácií na južnom fronte oslobodili viac ako 192 kilometrov štvorcových,“ uviedla Maľarová a dodala, že len za uplynulý týždeň Kyjev na tomto fronte oslobodil viac ako dvanásť kilometrov štvorcových.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinskí vojaci pokračujú v ofenzívnych operáciách v niekoľkých frontových oblastiach v smere na Melitopoľ a Berďansk,“ poznamenala. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Postup na bachmutskom fronte

Okrem postupu na juhu ukrajinská armáda podľa Maľarovej oslobodila približne 35 kilometrov štvorcových územia na bachmutskom fronte, pričom v uplynulom týždni to boli štyri kilometre štvorcové.

Kľúčové boje pokračujú v oblastiach obcí Kliščijivka, Andrijivka a Kurdiumivka,“ konštatovala námestníčka ukrajinského ministra obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská armáda postúpila na južnom aj východnom fronte, spolu oslobodila už viac ako 200 kilometrov štvorcových © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií