Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská armáda presunula vojenské jednotky na posilnenie obrany mesta Časiv Jar v Doneckej oblasti

Ruské sily neustále organizujú masívne frontálne útoky a snažia sa obísť mesto zo severu a juhu.

21.6.2024 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda presunula jednotky 24. samostatnej mechanizovanej brigády na posilnenie obrany mesta Časiv Jar v Doneckej oblasti. Oznámila to na Facebooku tlačová služba brigády, informuje web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské sily sa sústreďujú na Časiv Jar po dobytí Avdijivky preto, že mesto je v relatívne vyššej nadmorskej výške a mohlo by potenciálne otvoriť cestu k ďalšiemu postupu v Doneckej oblasti.

Situácia v meste a okolí je mimoriadne zložitá,“ uviedla ukrajinská 24. samostatná mechanizovaná brigáda. Ruské sily podľa nej „neustále organizujú masívne frontálne útoky a snažia sa obísť mesto zo severu a juhu“.

Ukrajinskí vojaci spôsobili škody ruskej pechote a technike, ale tiež utrpeli straty, dodala ukrajinská brigáda.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: donecká oblasť, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská armáda presunula vojenské jednotky na posilnenie obrany mesta Časiv Jar v Doneckej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií