fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská armáda sa možno pripravuje na stiahnutie z niektorých častí mesta Bachmut

V najnovšej aktualizácii to naznačujú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Máte tip? napíšte nám mailom

4.3.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda sa môže pripravovať na kontrolované stiahnutie sa z časti obliehaného mesta Bachmut v Doneckej oblasti. V najnovšej aktualizácii to naznačujú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tí pripomenuli, že ruské sily bojujú o dobytie Bachmutu zhruba od mája 2022 a dosiaľ pri tom utrpeli „ničivé straty“. Podľa ISW ukrajinské sily pravdepodobne pripravujú podmienky na kontrolovaný ústup z určitých častí mesta.

„Ak ukrajinské vojenské velenie bude považovať za potrebné stiahnuť sa z Bachmutu, pravdepodobne vykoná obmedzené a kontrolované stiahnutie sa z obzvlášť zložitých oblastí východného Bachmutu,“ uvádza sa v správe ISW.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská armáda sa možno pripravuje na stiahnutie z niektorých častí mesta Bachmut © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií