Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská armáda zasiahla hlavný ruský muničný sklad na Kryme, bola v ňom väčšina rakiet pre stíhačky

Partizáni tvrdia, že v poškodenom sklade sa nachádzala „väčšina rakiet“ pre ruské stíhačky Su-27 a Su-30 a tiež lietadlá MiG-31, a tiež nosič balistických rakiet Kinžal.

16.5.2024 (SITA.sk) – Na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym bol v stredu večer zasiahnutý hlavný raketový a delostrelecký sklad ruských síl. Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na partizánske hnutie Ukrajincov a Krymských Tatárov Ateš.

Telegramové konto Krymský vietor ešte predtým tvrdilo, že ruské vojenské letisko Belbek pri Sevastopoli bolo terčom útoku a podľa očitých svedkov v dôsledku toho začal horieť sklad paliva. Výbuchy tiež hlásili aj v Sevastopoli, Simferopoli, Džankoji a Hvardijskom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Partizáni tvrdia, že v poškodenom sklade sa nachádzala „väčšina rakiet“ pre ruské stíhačky Su-27 a Su-30 a tiež lietadlá MiG-31, a tiež nosič balistických rakiet Kinžal, ktoré Rusko používa na útoky na Ukrajinu. Partizáni výslovne nepovedali, či sa medzi skladovanou muníciou nachádzali aj rakety Kinžal.

„V dôsledku sekundárnej detonácie došlo aj k značnému poškodeniu infraštruktúry letiska,“ uviedla skupina Ateš. Ruské ministerstvo obrany nepotvrdilo ukrajinský útok, iba uviedlo, že protivzdušná obrana zneškodnila päť rakiet ATACMS dodaných Spojenými štátmi. Ukrajinská armáda útoky nekomentovala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Krym, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská armáda zasiahla hlavný ruský muničný sklad na Kryme, bola v ňom väčšina rakiet pre stíhačky © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií