fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská pravoslávna cirkev sa chce dištancovať od Ruska, dátum Vianoc posunie na 25. december

„V súčasnosti je juliánsky kalendár vnímaný ako spojenie s kultúrou ruskej cirkvi,” uviedla Ukrajinská pravoslávna cirkev.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská pravoslávna cirkev presunie dátum vianočných sviatkov, aby sa dištancovala od Ruska. Ukrajinskí kresťania, ktorí sú väčšinou pravoslávni, tradične oslavujú Vianoce 7. januára rovnako ako iné prevažne pravoslávne krajiny, ako je Rusko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Avšak Ukrajinská pravoslávna cirkev uviedla, že dátum prvého dňa vianočného posunie na 25. december v súlade so západnými štátmi. Informuje o tom web news.sky.com.

„V súčasnosti je juliánsky kalendár vnímaný ako spojenie s kultúrou ruskej cirkvi,” uviedla Ukrajinská pravoslávna cirkev na Facebooku.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vianoce
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská pravoslávna cirkev sa chce dištancovať od Ruska, dátum Vianoc posunie na 25. december © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií