Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská protiofenzíva prechádza do pozičnej formy, Zalužnyj prirovnal situáciu k prvej svetovej vojne

Výrazný prienik cez ruské línie je podľa hlavného veliteľa ukrajinských ozbrojených síl nepravdepodobný.

2.11.2023 (SITA.sk) – Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj uviedol, že niekoľko mesiacov trvajúca ukrajinská protiofenzíva „postupne prechádza do pozičnej formy“ a upozornil, že výrazný prienik cez ruské línie je nepravdepodobný.

Vojna prechádza do novej fázy

V rozhovore pre časopis The Economist povedal, že napriek predchádzajúcim ukrajinským víťazstvám v protiofenzívnych operáciách v uplynulom roku sa vojna posúva „do novej fázy, do toho, čo v armáde nazývame pozičná vojna„. Informuje o tom web Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zalužnyj priznal, že parita medzi ruskou a ukrajinskou technológiou a taktikou vedie k určitému typu „patovej situácie“ podobnej tej, ktorú sme videli v prvej svetovej vojne.

Môže to prospieť Moskve

S najväčšou pravdepodobnosťou nenastane nijaký hlboký a pekný prielom,“ konštatoval hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl a varoval, že pozičná vojna môže prospieť Moskve.

Pre zabezpečenie víťazstva Kyjeva je podľa Zalužného kľúčová ukrajinská vzdušná prevaha, prelomenie ruských mínových bariér, zintenzívnenie protiofenzívneho boja, vytváranie a výcvik záloh a budovanie spôsobilostí elektronického boja.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská protiofenzíva prechádza do pozičnej formy, Zalužnyj prirovnal situáciu k prvej svetovej vojne © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií