Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská vláda evakuuje stovky detí z Chersonskej oblasti, rodinám poskytne humanitárnu aj psychologickú pomoc

Obce v Chersonskej oblasti sú terčom pravidelných ruských útokov.

24.10.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská vláda nariadila povinnú evakuáciu 802 detí z 23 obcí v Chersonskej oblasti, ktoré sú terčom pravidelných ruských útokov, oznámilo ukrajinské ministerstvo pre reintegráciu.

Deti s rodičmi alebo zákonnými zástupcami odídu z okresov Beryslav, Kachovka a Cherson do bezpečnejších oblastí, uviedlo ministerstvo na komunikačnej platforme Telegram. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Evakuácia sa uskutoční bezplatne vlakmi a autobusmi, najmä do Chmeľnyckej, Mykolajivskej, Odeskej a Ľvovskej oblasti. Približne sto detí umiestnia aj v Ivano-Frankivskej oblasti, uviedol ukrajinský rezort pre reintegráciu. Vláda poskytne všetkým evakuovaným civilistom finančnú podporu, ubytovanie, humanitárnu pomoc a psychologickú podporu, dodalo ministerstvo.

❗️#Ukraine has issued an order for the mandatory evacuation of 802 children from 23 populated areas in the #Kherson region, which are regularly subjected to Russian shelling, the Ministry of Reintegration reported.

📷: AFP pic.twitter.com/CWTRXy9mJv
— KyivPost (@KyivPost) October 24, 2023

Podľa ukrajinskej databázy Deti vojny od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu v dôsledku bojov zomrelo viac ako 500 detí a 1 138 utrpelo zranenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Chersonská oblasť, Evakuácia, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, ukrajinské deti
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská vláda evakuuje stovky detí z Chersonskej oblasti, rodinám poskytne humanitárnu aj psychologickú pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií