Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinské bezpečnostné zložky zatkli dvoch ruských agentov, ktorí plánovali bombové útoky v Kyjeve a Ľvove

Ukrajinská bezpečnostná služba priblížila, že štyri z bômb mali byť odpálené vo štvrtok, keď Rusko oslavovalo Deň víťazstva.

13.5.2024 (SITA.sk) – Ukrajinské orgány zatkli dvoch ruských vojenských agentov, ktorí plánovali bombové útoky v Kyjive a vo Ľvive.

Generálna prokuratúra, na ktorú sa odvoláva spravodajský portál Sky News, uviedla, že zatknutí plánovali zaútočiť na supermarkety a na miesto pri kaviarni v ukrajinskej metropole a obranný podnik vo Ľvive. Zhabali im 19 výbušných zariadení.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) priblížila, že štyri z bômb mali byť odpálené vo štvrtok, keď Rusko oslavovalo Deň víťazstva – sovietsky triumf nad nacistickým Nemeckom v roku 1945.

Odpáliť ich plánovali počas špičky v supermarketoch, aby napáchali čo najviac škôd civilnému obyvateľstvu. Zamaskované pritom boli ako čajové krabičky.

Bomba určená na miesto pri kaviarni sa podľa SBU zas nachádzala v aute. Útok vo Ľvive sa mal odohrať vo februári.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinské bezpečnostné zložky zatkli dvoch ruských agentov, ktorí plánovali bombové útoky v Kyjeve a Ľvove © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií