Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinské letectvo poškodilo jednu z najmodernejších lodí ruskej Čiernomorskej flotily

Oleščuk neskôr uviedol, že ukrajinskí piloti podnikli nálety na infraštruktúru lodenice Zaliv v meste Kerč.

5.11.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské sily potopili pri sobotňajších útokoch jednu z najmodernejších lodí ruskej Čiernomorskej flotily a nosič rakiet Kalibr. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame to uviedol veliteľ ukrajinských vzdušných síl Mykola Oleščuk.

Nálety na infraštruktúru lodenice Zaliv

Na Rusmi okupovanom ukrajinskom polostrove Krym nastali v sobotu výbuchy a tamojšie úrady vydali varovanie pred leteckým útokom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Oleščuk neskôr uviedol, že ukrajinskí piloti podnikli nálety na infraštruktúru lodenice Zaliv v meste Kerč. Vtedy ešte nebolo isté, či bola vojnová loď zničená.

Najnovší ruský nosič Kalibr

Nasledujúci deň Oleščuk potvrdil zničenie jedného z najnovších ruských nosičov Kalibr. „Potvrdzujem to,“ povedal Oleščuk. Po výbuchoch Rusi tvrdili, že „niektoré trosky zostrelených rakiet dopadli na územie jedného zo suchých dokov“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Až v sobotu neskoro večer ruské ministerstvo obrany priznalo, že vojnová loď ruskej Čiernomorskej flotily kotviaca v lodenici v Kerči bola „poškodená“.

Viac k témam: Čiernomorská flotila, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská technika
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinské letectvo poškodilo jednu z najmodernejších lodí ruskej Čiernomorskej flotily © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií