fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinské úrady evidujú v dôsledku vojny viac než 23-tisíc nezvestných občanov

Od začiatku vojny podľa námestníka ukrajinského ministra vnútra zaregistrovali 101 543 hlásení o nezvestných osobách.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.5.2023 (SITA.sk) – V dôsledku vojny na Ukrajine tamojšie úrady evidujú 23 760 ukrajinských občanov ako nezvestných. Uviedol to námestník ukrajinského ministra vnútra Leonid Tymčenko, informuje spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Od začiatku vojny podľa Tymčenka zaregistrovali 101 543 hlásení o nezvestných osobách. Tieto správy vložili do Jednotného registra osôb nezvestných za zvláštnych okolností. Oznámenia o nezvestnosti boli vydané pre 31 330 osôb, z ktorých sa 7 570 podarilo nájsť.

Zvyšok je tak stále považovaný za nezvestných za zvláštnych okolností. Tento počet môže zahŕňať osoby zabité vo vojne, zadržiavané ruskými silami alebo násilne deportovaných ľudí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinské úrady evidujú v dôsledku vojny viac než 23-tisíc nezvestných občanov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií