fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinské úrady vyšetrujú dvoch šéfov firiem, mali spreneveriť takmer 120 miliónov hrivien z ministerstva obrany (video)

V prípade usvedčenia im hrozí väzenie na 7 až 12 rokov a zhabanie majetku.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.2.2023 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské úrady vyšetrujú dvoch šéfov spoločností spolupracujúcich s ministerstvom obrany pre podozrenia zo sprenevery takmer 120 miliónov hrivien (takmer tri milióny eur) z rezortu. Páchatelia pod zámienkou dodávania potravín vojenským útvarom previedli časť finančných prostriedkov na bankový účet spoločnosti, ktorú ovládali, informovala v piatok ukrajinská štátna polícia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V prípade usvedčenia im hrozí väzenie na 7 až 12 rokov a zhabanie majetku, uvádza s odvolaním sa na políciu spravodajský portál CNN.

Zločineckú aktivitu odhalili vyšetrovatelia z hlavného odboru národnej polície v spolupráci s Bezpečnostnou službou Ukrajiny (SBU) pod procesným dohľadom generálnej prokuratúry, uvádza sa tiež v policajnom vyhlásení.

Oznámenie prišlo v čase, keď prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že jeho vláda pracuje na nových reformách, ktoré spravia Ukrajinu „ľudskejšou, transparentnejšou a efektívnejšou“. Vykorenenie rozsiahlej korupcie je dôležité pre členstvo Ukrajiny v Európskej únii.

Zelenskyj tiež prepustil niekoľko vysokopostavených úradníkov spojených s vyšetrovaním korupcie v súvislosti s obstarávaním zásob počas vojny.

Viac k témam: Korupcia, Sprenevera
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinské úrady vyšetrujú dvoch šéfov firiem, mali spreneveriť takmer 120 miliónov hrivien z ministerstva obrany (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Šojgu odôvodnil pomalé tempo Rusov na Ukrajine. Vraj to robia zámerne
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií