fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinské veľvyslanectvá dostali „krvavé balíčky“. Kyjev tvrdí, že obsahovali zvieracie oči

„Krvavé balíčky“ podľa Kyjeva obsahovali zvieracie oči.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.12.2022 (Webnoviny.sk) – Niekoľko ukrajinských veľvyslanectiev dostalo podozrivé balíky. Podľa Kyjeva tieto „krvavé balíčky“ obsahovali zvieracie oči. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Balíky nasiaknuté tekutinou s „výraznou farbou“ dostali ambasády v Maďarsku, Holandsku, Poľsku, Chorvátsku a Taliansku, ale aj generálne konzuláty v Neapole a Krakove. Podozrivú zásielku na ukrajinskom konzuláte riešila aj polícia v Brne.

Podozrivé balíčky dostali ambasády po tom, ako sa v Španielsku v posledných dňoch podarilo zachytiť viacero listových bômb. Jedna z nich, ktorá prišla na ukrajinské veľvyslanectvo, vybuchla a ľahko zranila zamestnanca. Ďalšie doručili na americké veľvyslanectvo, vojenskú leteckú základňu, ministerstvo obrany, zbrojovke, ktorá zásobuje Ukrajinu, a premiérovi Pedrovi Sánchezovi.

Nie je jasné, či incidenty spolu súvisia. Dva listy v Španielsku však majú zjavne rovnakého odosielateľa, keďže na nich boli identické e-mailové adresy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ambasádor, Konzulát, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský veľvyslanec, Výbuch bomby
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinské veľvyslanectvá dostali „krvavé balíčky“. Kyjev tvrdí, že obsahovali zvieracie oči © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi mučia a znásilňujú Ukrajinky, miestne súdy prešetrujú viac ako 21-tisíc prípadov vojnových zločinov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií