fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinské vzdušné sily v noci zničili 29 z 30 ruských rakiet, po útoku v Odese prišiel o život jeden človek

V noci bolo na viacerých miestach na Ukrajine, vrátane hlavného mesta Kyjev, počuť výbuchy.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské vzdušné sily tvrdia, že zostrelili 29 z 30 striel s plochou dráhou letu, ktoré cez noc na Ukrajinu vypálilo Rusko. Na komunikačnej platforme Telegram informujú, že rakety prišli v niekoľkých vlnách z rôznych smerov. Na svojej webstránke to uvádza spravodajská televízia CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Celkovo bolo z mora, vzduchu a zo zeme odpálených 30 striel s plochou dráhou letu,“ uviedli ukrajinské vzdušné sily. Okrem spomenutých 29 rakiet podľa ich vyhlásenia tiež zostrelili dva útočné a dva prieskumné drony.

V noci bolo na viacerých miestach na Ukrajine, vrátane hlavného mesta Kyjev, počuť výbuchy, keď tamojšie sily aktivovali protivzdušnú obranu proti ďalšiemu ruskému útoku. V Odese ruská raketa zasiahla zariadenie priemyselnej infraštruktúry, pričom o život prišiel jeden človek a dvaja utrpeli zranenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinské vzdušné sily v noci zničili 29 z 30 ruských rakiet, po útoku v Odese prišiel o život jeden človek © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zrušenie obvinení cez paragraf 363 považuje Bilčík za nehoráznosť, na zneužívanie sa chce pýtať v Európskom parlamente
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií