Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinskí hackeri paralyzovali ruské verejné a súkromné inštitúcie. Útok vyradil aj viaceré ministerstvá 

Rozsiahly DDoS útok podnikli kybernetickí špecialisti ukrajinskej obrannej rozviedky.

5.6.2024 (SITA.sk) – Kybernetickí špecialisti ukrajinskej obrannej rozviedky uskutočnili v stredu silný DDoS útok na viaceré dôležité ruské služby. Činnosť viacerých ruských štátnych inštitúcií a súkromných spoločností je fakticky paralyzovaná. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje zdroj z ukrajinského obranného spravodajstva.

V oficiálnej správe ruskej Federálnej služby pre dohľad nad komunikáciami, informačnými technológiami a masmédiami sa uvádza, že poruchy sú dôsledkom „zlyhania hlavnej komunikačnej siete“. Podľa zdrojov Ukrajinskej pravdy je však skutočným dôvodom rozsiahly DDoS útok, ktorý podnikli kybernetickí špecialisti ukrajinskej obrannej rozviedky.

Nedostupné sú webové stránky verejných služieb a viacerých ministerstiev, vrátane ministerstva obrany, financií, vnútra, spravodlivosti, priemyslu a energetiky, ministerstva informačných technológií a komunikácií a ministerstva pre mimoriadne situácie. Služby niektorých bankových inštitúcií, ako napríklad Sberbank a AlfaBank, sú tiež nedostupné.

Viac k témam: DDoS útok, Kybernetický útok, ruské ministerstvo financií, ruské ministerstvo obrany, ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie, ruské ministerstvo spravodlivosti, ruské ministerstvo vnútra, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinskí hackeri paralyzovali ruské verejné a súkromné inštitúcie. Útok vyradil aj viaceré ministerstvá  © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií