fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinskí vojaci absolvujú v Poľsku výcvik na Leopardy, stále sa však čaká na súhlas Nemcov na ich dodanie Kyjevu

Reznikov podľa svojich slov dúfa, že sa Berlín o tankoch čoskoro rozhodne. 

Máte tip? napíšte nám mailom

21.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ukrajinskí vojaci absolvujú v Poľsku výcvik s bojovými tankmi nemeckej výroby Leopard 2. Pre Hlas Ameriky to po stretnutí predstaviteľov obrany na leteckej základni Ramstein v Nemecku povedal ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov. Podľa neho je to pokrok, čo sa týka týchto tankov, a pripísal ho poľskému úsiliu.

„Začneme týmto a potom sa posunieme ďalej,“ cituje ministra spravodajský web denníka The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Príslušníci ukrajinskej armády budú trénovať na Leopardoch napriek tomu, že sa spojenci Ukrajiny nedohodli na ich dodaní Kyjevu. Akýkoľvek transfer týchto strojov musí schváliť Nemecko. Reznikov podľa svojich slov dúfa, že sa Berlín o tankoch čoskoro rozhodne.

„Vnímam to optimisticky. Pretože sa urobil prvý krok – začneme výcvikové misie na Leopard 2,“ dodal.

Ukrajinský minister v piatok tiež na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter poďakoval Nemecku za jeho vojenskú pomoc a pohostinnosť. K fotografii s novým nemeckým ministrom obrany Borisom Pistoriusom, ktorému zablahoželal k menovaniu do funkcie, tiež napísal, že viedli „úprimnú diskusiu“ o tankoch Leopard 2, v ktorej budú pokračovať.

Prečítajte si tiež:
Hasiči bojujú v Česku s mohutným požiarom, ktorý zasiahol halu plnú rôznych chemikálií

Viac k témam: Nemecký minister, nemecký tank Leopard, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský minister
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinskí vojaci absolvujú v Poľsku výcvik na Leopardy, stále sa však čaká na súhlas Nemcov na ich dodanie Kyjevu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií