Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinskí vojaci kontrolujú situáciu a spôsobujú okupantom značné straty, uviedol Zelenskyj pri návšteve Charkova

Rusko otvorilo nový front vo vojne vpádom cez hranice do Charkovskej oblasti.

16.5.2024 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok navštívil Charkov. Deje sa tak niekoľko dní po tom, ako Rusko otvorilo nový front vo vojne vpádom cez hranice do Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny. Referuje o tom web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenskyj na Telegrame napísal, že mal v druhom najväčšom ukrajinskom meste stretnutie s vedúcimi predstaviteľmi, pričom uviedol: „K dnešnému dňu je situácia v Charkovskej oblasti vo všeobecnosti pod kontrolou, naši vojaci spôsobujú okupantom značné straty. Tento smer je však naďalej mimoriadne ťažký… Posilňujeme naše jednotky.“

Líder Ukrajincov povedal, že počas stretnutia, na ktorom sa zúčastnil aj vrchný veliteľ ukrajinskej armády Oleksandr Syrskyj, sa diskutovalo „podrobne o vyhliadkach bojovej situácie, hrozbách v najbližších dňoch a týždňoch a o našich, ukrajinských možnostiach čeliť ruským útočným plánom“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Charkovská oblasť, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinskí vojaci kontrolujú situáciu a spôsobujú okupantom značné straty, uviedol Zelenskyj pri návšteve Charkova © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií