Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinskí vojaci sa posunuli smerom na Melitopoľ, postúpili o kilometer pozdĺž frontovej línie

Operácie tavrijskej skupiny ukrajinskej armády sa vo všeobecnosti orientujú na postup k mestám Melitopoľ a Berďansk v Záporožskej oblasti.

19.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinskí vojaci na melitopoľskom fronte v Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny postúpili o viac ako kilometer. Uviedol to v stredu hovorca spoločného tlačového centra tavrijského frontu Valerij Šeršeň.

„Stojí za to poukázať na melitopoľský front. Poznamenávame, že tam nastal postup úderných jednotiek našej armády, a to viac ako o kilometer pozdĺž frontovej línie,“ povedal Seršeň. Operácie tavrijskej skupiny ukrajinskej armády sa vo všeobecnosti orientujú na postup k mestám Melitopoľ a Berďansk v Záporožskej oblasti. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa britského ministerstva obrany Rusko pritom čelí dileme, čo má posilniť svoje jednotky na dolnom toku ukrajinskej rieky Dnipro na úkor preťažených jednotiek čeliacich ukrajinskej protiofenzíve v Záporožskej oblasti.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Záporožie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinskí vojaci sa posunuli smerom na Melitopoľ, postúpili o kilometer pozdĺž frontovej línie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií