fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinskí vojaci začnú v Oklahome s výcvikom na protiraketový systém Patriot, má trvať niekoľko mesiacov

Fort Sill je domovom Fires Center of Excellence, kde Spojené štáty organizujú výcvik na na ovládanie Patriotov aj pre svoju armádu a ďalšie krajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.1.2023 (Webnoviny.sk) – Na americkú vojenskú základňu Fort Sill v Oklahome pricestovalo „90 až 100 Ukrajincov“ a začali s výcvikom na protiraketový systém Patriot. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na americké ministerstvo obrany.

Vedenie základne v pondelok oznámilo, že ukrajinskí vojaci pricestovali na miesto a začnú s výcvikom. CNN pritom ako prvé informovalo, že výcvik by sa mal začať už tento týždeň.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Fort Sill je domovom Fires Center of Excellence, kde Spojené štáty organizujú výcvik na na ovládanie Patriotov aj pre svoju armádu a ďalšie krajiny.

„Tí istí inštruktori, ktorí učia Spojené štáty, spojencov a partnerské krajiny, vykonajú aj ukrajinský tréning a toto vyučovanie nijako nenaruší aktuálne výcvikové misie na Fort Sill,“ oznámila základňa.

Výcvik by mal podľa zástupcov Pentagonu trvať „niekoľko mesiacov“. Nie je pritom jasné, ako veľmi dokáže armáda tréning urýchliť.

Viac k témam: Protiraketový systém Patriot, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinskí vojaci začnú v Oklahome s výcvikom na protiraketový systém Patriot, má trvať niekoľko mesiacov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinská prokuratúra vyšetruje vyše deväťtisíc vojnových zločinov, pomáhajú jej aj experti zo Slovenska
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií