Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinskú ekonomiku už ovplyvňuje strata mnohých obyvateľov, vrátiť by sa muselo vyše 4,5 milióna ľudí

Ukrajinskú ekonomiku ovplyvňuje aj strata mnohých obyvateľov v produktívnom veku.

3.11.2023 (SITA.sk) – Pre povojnové zotavenie ukrajinskej ekonomiky je potrebný návrat 4,5 milióna ľudí, ktorí pred ruskou agresiou utiekli do zahraničia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Povedala to ukrajinská ministerka hospodárstva Julija Svyrydenková pre ukrajinské vydanie magazínu Forbes. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Podľa údajov Organizácie Spojených národov z Ukrajiny pred vojnou utieklo 6 miliónov ľudí, ale zatiaľ sa vrátil len jeden milión. Údaje ukazujú, že ukrajinskú ekonomiku už ovplyvňuje strata mnohých obyvateľov v produktívnom veku. Počet voľných pracovných miest v krajine sa v septembri dostal na najvyššiu úroveň od začiatku ruskej invázie, keďže počet záujemcov o prácu klesol.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská ekonomika, Utečenci
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinskú ekonomiku už ovplyvňuje strata mnohých obyvateľov, vrátiť by sa muselo vyše 4,5 milióna ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií