Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinských kňazov spolupracujúcich s Ruskom neminie trest, rozhodol Zelenskyj

Primárnym cieľom tohto opatrenia je Ruskom podporované krídlo Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi známe ako Moskovský patriarchát.

2.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podpísal dekrét umožňujúci Rade národnej bezpečnosti a obrany uplatňovať postihy proti duchovným členom náboženských organizácií napojených na Rusko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Udialo sa tak v čase, keď na Ukrajine pokračujú razie Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU) vo farnostiach a kláštoroch. Informuje o tom web kancelárie ukrajinského prezidenta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Primárnym cieľom tohto opatrenia je Ruskom podporované krídlo Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi známe ako Moskovský patriarchát, v ktorom sa od 23. novembra uskutočnilo viacero razií SBU.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinských kňazov spolupracujúcich s Ruskom neminie trest, rozhodol Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií