fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinu čakajú počas najbližších dvoch mesiacov intenzívne boje, predpovedá tamojšia rozviedka

Šíria sa správy, že Moskva chce podniknúť mohutnú ofenzívu ešte predtým, ako Ukrajina dostane od Západu zásielku sľúbených tankov.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.2.2023 (Webnoviny.sk) – Ukrajina stojí pred „veľmi aktívnou fázou“ vojny. Ako referuje web Ukrajinská pravda, tvrdí to hlavné spravodajské riaditeľstvo ukrajinského ministerstva obrany (GUR).

„Sme v predvečer veľmi aktívnej fázy. Február aj marec budú intenzívne mesiace,“ povedal hovorca ukrajinskej vojenskej rozviedky Andrij Jusov. Dodal, že situácia na fronte je teraz zložitá, keďže ruské jednotky pokračujú vo svojich útočných operáciách.

Ďalší Ramstein príde čoskoro

Poznamenal, že Rusi pochopili, že medzinárodná podpora Ukrajiny sa zvyšuje a že „ďalší Ramstein príde čoskoro“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tvrdí, že Rusi preto do boja neustále posielajú čiastočne mobilizovaných vojakov, ako aj zločincov z Wagnerovej skupiny a iných súkromných vojenských skupín.

Šíria sa taktiež správy, že Moskva chce podniknúť mohutnú ofenzívu ešte predtým, ako Kyjiv dostane od Západu zásielku sľúbených tankov.

Straty Rusov sú oveľa väčšie

Jusov hovorí, že straty Rusov sú oveľa väčšie ako straty, ktoré utrpela ukrajinská armáda, ale Rusi nemajú inú možnosť, ako sa pokúsiť bojovať s veľkým počtom vojakov.

Prečítajte si tiež:
Poľsko chce od Ruska, aby vrátilo obrazy ukradnuté počas druhej svetovej vojny, Moskva doteraz nereagovala

„Schopnosti a motivácia ukrajinských vojakov, plus ich vybavenie a zbrane, či už domáce alebo poslané ako pomoc od medzinárodných spojencov, sú to, čo v konečnom dôsledku zmení priebeh týchto útočných akcií,“ zakončil predstaviteľ rozviedky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinu čakajú počas najbližších dvoch mesiacov intenzívne boje, predpovedá tamojšia rozviedka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií