fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poklad vo Versailles: Tisíce mincí ukrytých v korune stromu. Kto za tým stojí?

Máte tip? napíšte nám mailom

Zámok vo Versailles ukrýva doposiaľ neobjavené poklady. Jedným z nich boli až do minulého týždňa mince ukryté v korune stromu. O tomto skrytom poklade informuje francúzsky portál Ouest France

Pracovník záhrad vo Versailles objavil pri minulotýždňových prácach 1131 mincí ukrytých v korune stromu. Pri odstraňovaní vetvy, ktorá zavadzala pri výhľade, začali na zem padať mince. Väčšinou eurocenty.

Tento ukradnutý poklad pochádzajúci pravdepodobne z fontán vo Versailles má na svedomí straka, ktorej hniezdo objavili kúsok od odpíleného konára. Zatiaľ nie je známe, ako dlho boli mince v strome ukryté.

 poklad vo Versailles
Zdroj: Unsplash

Nestalo sa to prvýkrát

Podobný objav sa vo Versailles už odohral. V záhradách kráľa Slnka sa našla 5 franková minca z roku 1854 s podobizňou Louisa – Philippa. Objavil ju záhradník, ktorý sa špecializuje na chytanie krtkov. V diere, o ktorej bol presvedčený, že nájde krtka, našiel mincu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií