fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Japonsku vymysleli umelé prsia, vďaka ktorým môžu dojčiť aj muži. Pre ženy (možno) poburujúce, pre mužov skvelý nápad

Máte tip? napíšte nám mailom

Napriek všetkej tej radosti, ktorá prichádza s narodením dieťaťa, byť rodičom je náročné. Hoci by sa mohlo zdať, že mamy na materskej dovolenke majú množstvo času, nie je to celkom tak.

V momente, keď dieťa zaspí, mamine nezačína oddych, ako by si mohli mnohí myslieť. Mnoho žien je natoľko zaneprázdnených starostlivosťou o svoje dieťa, že zanedbávajú seba. Zabúdajú na dostatočný spánok, pravidelné stravovanie a o spoločenskom živote nehovoriac.

Oteckovia chodia do práce a z pohľadu mamy na rodičovskej dovolenke sa môžu oveľa viac socializovať a venovať sebe. Aj keď sa obaja rodičia snažia navzájom podporovať a jeden druhému pomáhať, jedno je isté: otec je otec a mama je mama. Teda aspoň čo sa pôrodu a dojčenia týka. Akokoľvek by sme sa snažili oklamať prírodu, nejde to.

Stačí ich naplniť materským mliekom

Odborníkom v Japonsku sa to podarilo najnovším vynálezom: umelými prsami, vďaka ktorým môžu dojčiť už aj muži. Ide o odliatok pŕs, ktoré sa dajú naplniť materským mliekom.

Mamy si môžu aspoň na čas oddýchnuť. Zdroj: boredpanda.com 

Súčasťou tejto revolučnej novinky sú silikónové bradavky, ktoré deťom umožňujú  dostatočne sa prisať. Tým sa pre ne tieto umelé prsia stávajú na nerozoznanie od tých skutočných, matkiných.

Prečítajte si tiež:
Maskulinita? Sexizmus? Gillette reklama odvážne mení buranské stereotypy a darí sa jej to
Zdroj: boredpanda.com

Prsia navyše i vibrujú a majú tiež inteligentné senzory, ktoré sledujú namiesto otca správanie sa dieťaťa počas dojčenia. Túto šikovnú vecičku je možné prepojiť i so svojím smartfónom, vďaka čomu môže mať rodič všetko potrebné na jednom mieste. 

Čo na to hovoríte? Zdroj: boredpanda.com 

Dentsu, organizácia, ktorá má túto novinku na svedomí, tvrdí, že sa snaží vymýšľať také novinky, ktoré ľuďom dnešnej doby uľahčia život. Organizácia pri výrobe týchto umelých pŕs spolupracovala s pediatrami a opatrovateľkami s cieľom, aby sa otcovia aktívne podieľali na výchove svojich detí. Matky sú podľa nich neustále vystavené stresu a občas nevedia, kde im z toľkých domácich povinností hlava stojí. Takto sa budú môcť večer konečne vyspať. 

Zdroj: boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií