Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Únia poskytla Ukrajine diaľkovo ovládaný odmínovací systém MV-10, odovzdal im ho Borrell

MV-10 dokáže odmínovať až 4-tisíc metrov štvorcových za hodinu, vrátane plôch, ktoré sú umiestnené na strmých svahoch.

7.2.2024 (SITA.sk) – Európska únia poskytla ukrajinskej Štátnej špeciálnej dopravnej službe odmínovací systém MV-10. Systém počas návštevy Ukrajiny odovzdal Vysoký predstaviteľ Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josep Borrell.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako informuje spravodajský web Ukrajinská pravda, oznámila to Európska služba pre vonkajšiu činnosť.

Systém MV-10 deaktivuje protipechotné a protitankové míny, ako aj inú nevybuchnutú muníciu a je osobitne vhodný na odmínovanie veľkých plôch. MV-10 dokáže odmínovať až 4-tisíc metrov štvorcových za hodinu, vrátane plôch, ktoré sú umiestnené na strmých svahoch.

Vďaka diaľkovému ovládaniu je ovládanie odmínovacieho systému bezpečné. Podpora EÚ pri odmínovaní zahŕňa aj špeciálny výcvikový kurz pre ukrajinský personál pracujúci s MV-10.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: odmínovací systém MV-10, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Únia poskytla Ukrajine diaľkovo ovládaný odmínovací systém MV-10, odovzdal im ho Borrell © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií