fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Únia prvýkrát od februára 2020 nemala nadmernú úmrtnosť, na Slovensku sa znížila o 14,9 percenta

Nadmernú úmrtnosť vo februári 2023 nemali dve tretiny členských krajín Európskej únie.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.4.2023 (SITA.sk) – Európska únia (EÚ) ako celok vo februári tohto roka nezaznamenala nadmernú úmrtnosť prvý raz od februára 2020, čo bolo obdobie pred vypuknutím pandémie COVID-19.

Úmrtnosť v EÚ vo februári v porovnaní s priemerom za tento mesiac v rokoch 2016 až 2019 klesla o dve percentá. Vo februári 2022 bola úmrtnosť v EÚ oproti tomuto priemeru o osem percent vyššia a vo februári 2021 bola vyššia o šesť percent. V utorok o tom informoval štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Nadmernú úmrtnosť vo februári 2023 nemali dve tretiny členských krajín Európskej únie. Na Slovensku bola úmrtnosť oproti priemeru za február 2016 až 2019 nižšia o 14,9 percenta. Najvyššiu nadmernú úmrtnosť mali vo februári Grécko a Cyprus, a to 12 percent.

Nasledovali Portugalsko s nadmernou úmrtnosťou na úrovni šiestich percent, Holandsko a Francúzsko (zhodne 4 %), Malta (2 %) a Taliansko, Írsko a Rakúsko (zhodne 1 %).

Viac k témam: Nadúmrtnosť, Pandémia, Úmrtia
Zdroj: SITA.sk – Únia prvýkrát od februára 2020 nemala nadmernú úmrtnosť, na Slovensku sa znížila o 14,9 percenta © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
USA začali vyzbrojovať Taiwan, krajine dodajú zbrane za viac ako miliardu dolárov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií