fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Únia sa dohodla na uvalení ďalších sankcií proti Rusku, dotknú sa aj veliteľov Wagnerovej skupiny

Už predchádzajúce sankcie zo strany EÚ sa dotkli takmer 1 400 ruských predstaviteľov, vrátane prezidenta Vladimira Putina.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.2.2023 (SITA.sk) – Európska únia sa v sobotu dohodla na uvalení nových sankcií proti Rusku pre jeho inváziu na Ukrajinu.

Sankcie sa týkajú ďalších predstaviteľov a organizácií podporujúcich vojnu a šíriacich propagandu. Zároveň obmedzujú obchod s produktmi, ktoré by sa mohli použiť pre ruské ozbrojené sily.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Švédsko ako predsednícka krajina EÚ uviedlo, že sankcie „sú namierené proti ľuďom rozhodujúcim o vojenských a politických otázkach, proti firmám podporujúcim alebo pracujúcim v rámci ruského zbrojného odvetvia a proti veliteľom takzvanej Wagnerovej skupiny. Transakcie s niektorými najväčšími ruskými bankami sa tiež zakazujú.”

Už predchádzajúce sankcie zo strany EÚ sa dotkli takmer 1 400 ruských predstaviteľov, vrátane prezidenta Vladimira Putina. Únia okrem toho už skôr zmrazila majetok viac ako 170 organizácií.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk – Únia sa dohodla na uvalení ďalších sankcií proti Rusku, dotknú sa aj veliteľov Wagnerovej skupiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií