Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Únia vyplatila Ukrajine ďalšiu splátku v sume viac ako miliardu eur

Od začiatku otvorenej ruskej invázie na Ukrajinu Európska únia a jej členské štáty k 16. októbru Kyjevu poskytli takmer 84 miliárd eur.

23.10.2023 (SITA.sk) – Ukrajina dostala ďalšiu splátku v sume 1,5 miliardy eur z balíka makrofinančnej pomoci zo strany Európskej únie. V pondelok to oznámil ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ.

Išlo už deviatu splátku z celkového balíka v objeme 18 miliárd eur, ktorý Európska komisia (EK) Ukrajine sľúbila v decembri minulého roka. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

EK v tomto roku doteraz Kyjevu v rámci makrofinančnej pomoci vyplatila 15 miliárd eur. Balík je určený na pomoc Ukrajine pri platení za základné verejné služby, pri udržiavaní makroekonomickej stability a pri obnove kritickej infraštruktúry zničenej ruskými útokmi.

Od začiatku otvorenej ruskej invázie na Ukrajinu Európska únia a jej členské štáty k 16. októbru Kyjevu poskytli takmer 84 miliárd eur.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: balík pomoci Ukrajine, Eurozóna, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Únia vyplatila Ukrajine ďalšiu splátku v sume viac ako miliardu eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií