Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Únia vyslala do Grécka viac ako 490 hasičov a sedem lietadiel, pomáha aj pri požiaroch v Tunisku

Únia vyslala do Grécka viac ako 490 hasičov a sedem lietadiel.

26.7.2023 (SITA.sk) – Európska únia posilnila hasičské úsilie a poskytla potrebnú podporu komunitám postihnutým lesnými požiarmi v oblasti Stredozemného mora. Ako referuje oficiálny web Európskej komisie, Únia vyslala do Grécka viac ako 490 hasičov a sedem lietadiel. Ďalšie dva stroje pomáhajú pri požiaroch v Tunisku.

Požiare, ktoré sužujú oblasť Stredozemného mora, si vyžadujú okamžitú a jednotnú reakciu. Európska únia je prostredníctvom svojho mechanizmu civilnej ochrany plne solidárna s postihnutými krajinami a je pripravená podporiť ich. Spoločne nasadzujú dostupné zdroje na boj s požiarmi a ochranu našich občanov a krajiny,“ vyhlásil eurokomisár pre krízové riadenie Janez Lenarčič.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesné požiare v Grécku (fotografie)

Viac k témam: Lesné požiare v Grécku
Zdroj: SITA.sk – Únia vyslala do Grécka viac ako 490 hasičov a sedem lietadiel, pomáha aj pri požiaroch v Tunisku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií