Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Unikal policajtom, havaroval a odmietol kontrolu na alkohol. 67-ročný muž šoféroval bez vodičáku

Vodiča policajti vyzvali k vykonaniu dychovej skúšky, ktorej sa odmietol podrobiť. Rovnako odmietol aj odber krvi.

4.7.2024 (SITA.sk) – Z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky obvinila polícia 67-ročného muža, ktorý pri úteku pred policajnou hliadkou havaroval.

Následne sa odmietol podrobiť kontrole na prítomnosť alkoholu. Polícia zistila, že šoféroval bez potrebného oprávnenia.

S autom sa prevrátil na bok

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, dopravná nehoda sa stala v utorok večer v obci Belá nad Cirochou (okres Snina).

Muž viedol po Vihorlatskej ulici osobné vozidlo, s ktorým prešiel do protismeru.

„Policajná hliadka vozidlo chcela zastaviť, vodič ale výzvy na zastavenie nerešpektoval. Pokračoval v jazde ďalej, no na ulici Tajch narazil do oplotenia a s vozidlom sa prevrátil na bok,“ opísala Ligdayová.

Zadržaný vodičský preukaz

Vodiča policajti vyzvali k vykonaniu dychovej skúšky, ktorej sa odmietol podrobiť.

„Rovnako sa rozhodol aj v prípade podrobenia sa lekárskemu vyšetreniu odberom krvi alebo iného biologického materiálu, či nie je pod vplyvom alkoholu. Toto vyšetrenie pritom nebolo spojené s nebezpečenstvom pre jeho zdravie,“ dodala policajná hovorkyňa s tým, že lustráciou policajti zistili, že 67-ročný muž má vodičský preukaz zadržaný.

Viac k témam: Alkohol za volantom
Zdroj: SITA.sk – Unikal policajtom, havaroval a odmietol kontrolu na alkohol. 67-ročný muž šoféroval bez vodičáku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií