Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Univerzity v Rusku dostali pokyn nediskutovať o problémoch v krajine pred kandidatúrou Putina, tvrdia Briti

Britské spravodajstvo predpokladá, že ide o pokus potlačiť kritiku vojny na Ukrajine pred očakávanou kandidatúrou ruského prezidenta Vladimira Putina na znovuzvolenie v marci 2024.

29.10.2023 (SITA.sk) – Ruská vláda dala univerzitám pokyn, aby nediskutovali o problémoch v krajine, uviedlo britské obranné spravodajstvo v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské ministerstvo školstva univerzitám odporučilo, aby v rámci svojich akademických aktivít otvorene nediskutovali o „negatívnych politických, ekonomických a sociálnych trendoch“ v Rusku, konštatuje ministerstvo obrany Veľkej Británie.

Britské obranné spravodajstvo predpokladá, že ide o pokus potlačiť kritiku vojny na Ukrajine pred očakávanou kandidatúrou ruského prezidenta Vladimira Putina na znovuzvolenie v marci 2024.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Britské ministerstvo obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Univerzity
Zdroj: SITA.sk – Univerzity v Rusku dostali pokyn nediskutovať o problémoch v krajine pred kandidatúrou Putina, tvrdia Briti © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií