fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úrad inšpekčnej služby začal v marci trestné stíhanie vo veci únikov odposluchov

Krajská prokuratúra Bratislava tak reagovala na výzvu ministerky spravodlivosti Dubovcovej týkajúcej sa konania prokuratúry vo veci únikov odposluchov.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.5.2023 (SITA.sk) – Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby, pod dozorom prokurátora Krajskej prokuratúry Bratislava, v marci tohto roku začal trestné stíhanie pre prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti podľa paragrafu 353 Trestného zákona, pričom vo veci sú vykonávané procesné úkony smerujúce k objasneniu veci tzv. únikov odposluchov v konkrétnej trestnej veci.

Krajská prokuratúra Bratislava tak reagovala v tlačovej správe na výzvu ministerky spravodlivosti Jany Dubovcovej týkajúcej sa konania prokuratúry vo veci únikov odposluchov.

Ako ďalej v tlačovej správe informoval hovorca Krajskej prokuratúry Bratislava Juraj Chylo, trestné stíhanie v predmetnej trestnej veci začal vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby z dôvodu, že podozrivým z vyzradenia utajovaných skutočností pod stupňom utajenia „Vyhradené” je príslušník Policajného zboru.

„Krajská prokuratúra Bratislava konala v uvedenej veci tzv. ex officio, teda z úradnej povinnosti aj bez výzvy predstaviteľov iných štátnych orgánov, a to plne v súlade s princípom legality trestného konania podľa Trestného poriadku,” tvrdí Chylo.

Viac k témam: odposluchy, Paragraf 363 Trestného poriadku, Trestné stíhanie, utajované skutočnosti
Zdroj: SITA.sk – Úrad inšpekčnej služby začal v marci trestné stíhanie vo veci únikov odposluchov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Reforma samospráv je pripravovaná komplexne, ohradilo sa ministerstvo vnútra voči tvrdeniam Hlasu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií