fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úradnícka vláda nateraz budí nádej, tvrdí KDH a jej úlohou je priviesť krajinu k voľbám

KDH trvalo na tom, že jediným riešením situácie sú čo najskoršie predčasné voľby.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.5.2023 (SITA.sk) – Hlavnou úlohou novej úradníckej vlády bude upokojiť situáciu a priviesť krajinu k voľbám. Uviedol to na svojej sociálnej sieti podpredseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Tomáš Merašický.

Jediné riešenie situácie

Úradnícka vláda podľa neho budí nádej. KDH podľa Merašického dlhodobo upozorňovalo na to, že vládni predstavitelia situáciu nezvládajú a nedokážu „ukočírovať ani sami seba,” a že zodpovedné riadenie krajiny je nad ich sily.

KDH trvalo na tom, že jediným riešením situácie sú čo najskoršie predčasné voľby, no ich výzvy nereflektovali, a tak nastupuje prezidentkou menovaný tím ľudí.

Stranícka a politická ideaológia

„Opäť stratené týždne a mesiace, opäť sa odkladá riešenie akútnych problémov. O pomoc volajú zdravotníci, pacienti, učitelia, seniori, ale i samosprávy, starostovia či štátni zamestnanci a napríklad aj policajti, ktorí radšej húfne odchádzajú do výsluhových dôchodkov. Nová úradnícka vláda však nateraz budí nádej, že sa úloh zhostí rýchlo a kompetentne,” vyhlásil podpredseda KDH s tým, že či to bude aj bez straníckej a politickej ideológie, ukážu najbližšie týždne.

Ak sa jej podarí pripraviť kvalitný štátny rozpočet a medzitým aspoň stabilizovať situáciu v rezortoch, svojich nástupcov postaví pred náročnú situáciu. Pripravený rozpočet bude totiž zložité len tak zmietnuť zo stola,” uviedol Merašický.

Prečítajte si tiež:
Pri Dunaji sa našlo telo neznámeho muža, udalosť je v štádiu vyšetrovania

Je presvedčený, že vo voľbách sa nenaplnia katastrofické scenáre o nedemokratickej vláde a zmene zahraničnopolitického kurzu krajiny.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Úradnícka vláda nateraz budí nádej, tvrdí KDH a jej úlohou je priviesť krajinu k voľbám © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií