fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úradnícka vláda už má premiéra, Ódor prijal ponuku prezidentky Čaputovej

Rozhodnutie prezidentky je pre Ľudovíta Ódora cťou a zároveň veľkou zodpovednosťou.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.5.2023 (SITA.sk) – Viceguvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Ľudovít Ódor prijal ponuku prezidentky Zuzany Čaputovej a prijme poverenie viesť vládu odborníkov. K 14. máju sa vzdá svojej funkcie v NBS, do vymenovania však plánuje pokračovať vo výkone funkcie viceguvernéra v plnom rozsahu. Vyplýva to z jeho stanoviska, ktoré zaslal agentúre SITA.

„Rozhodnutie pani prezidentky vymenovať ma za predsedu vlády odborníkov je pre mňa cťou a zároveň veľkou zodpovednosťou. Slovensko sa dnes nachádza v neľahkej situácii a so svojím tímom urobíme všetko pre to, aby sme krajinu priviedli k predčasným voľbám do NR SR a priniesli želaný pokoj, stabilitu, ale zároveň aj konštruktívnu odbornú diskusiu v témach, ktoré sú pre ľudí a krajinu dôležité,” uviedol Ódor.

K prioritám budúcej úradníckej vlády sa plánuje vyjadriť počas budúceho týždňa.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Úradnícka vláda už má premiéra, Ódor prijal ponuku prezidentky Čaputovej © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií