fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úrady práce obdržali tisíce žiadostí na preplatenie vzdelávacích kurzov, podľa Krajniaka ide o mimoriadne úspešný projekt (video)

Na projekt rezort práce a sociálnych vecí vyčlenil 40,5 milióna eur, z ktorých sa zatiaľ vyčerpalo takmer 27,4 milióna eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.4.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 28. apríla 2023, 11:16

Úrady práce a sociálnych vecí už obdržali od pracujúcich takmer 22,5 tisíca žiadostí na preplatenie kurzov na zvýšenie ich vzdelania a kvalifikácie.

Kurz treba ukončiť do septembra

Na tlačovej besede to uviedol dočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina). Ide o projekt s názvom Nestrať prácu a vzdelávaj sa, cez ktorý úrady práce podporujú vzdelávanie pracujúcich ľudí.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Na projekt rezort práce a sociálnych vecí vyčlenil 40,5 milióna eur, z ktorých sa zatiaľ vyčerpalo takmer 27,4 milióna eur. Podľa Krajniaka tak ide o mimoriadne úspešný projekt.

Pracujúci podľa neho môžu stále požiadať o preplatenie kurzu. Podmienkou však je, aby sa kurz ukončil do konca septembra tohto roka.

Schválili viac ako 90 percent

„Teší nás, že ľudia majú o kurzy záujem a vyberajú si pestrú paletu podľa vlastného uváženia,” povedal Krajniak. Úrady práce podľa neho schválili 90 percent podaných žiadostí o preplatenie kurzov. Ľudia si podľa Krajniaka sami zvolia, aký kurz chcú absolvovať a úrad práce im ho preplatí.

Prečítajte si tiež:
Bezplatné dlhové poradne pomohli stovkám Slovákov, pribudnú v ďalších mestách

Teší ho, že si pracujúci vyberajú aj vyššie kvalifikované vzdelávanie, napríklad špecializované počítačové kurzy alebo iné odborné kurzy. Úrady práce však pri žiadosti posudzujú, či daný kurz má pre pracujúceho prínos.

Projekt je prevenciou

Štátny tajomník rezortu práce Juraj Káčer upriamil pozornosť na projekt rozvoja zručností pre podporu trhu práce, na ktorý rezort práce vyčlenil 60 miliónov eur.

Projekt je podľa neho určený pre firmy, neziskové organizácie či samosprávy, teda pre kohokoľvek, kto zamestnáva ľudí. Projekt je prevenciou na trhu práce po krízach a pandémii, aby nezanikali pracovné miesta.

„Snažíme sa priamo u zamestnávateľa podporiť jeho kapacity na zvyšovanie zručností vlastných zamestnancov,” povedal Káčer. Rezort práce týmto projektom podľa neho podporí cez 400 zamestnávateľov a 14-tisíc zamestnancov.

Viac k témam: Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Projekt, Štátny tajomník, vzdelávacie kurzy, Vzdelávanie
Zdroj: SITA.sk – Úrady práce obdržali tisíce žiadostí na preplatenie vzdelávacích kurzov, podľa Krajniaka ide o mimoriadne úspešný projekt (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Slovenská pošta začala s obnovou nákladných áut, už nasadila do prevádzky prvé kamiónové súpravy
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií