Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úrady práce pomáhajú občanom už 20 rokov, finančnú podporu poskytujú prostredníctvom najrôznejších dávok (video)

Za ľuďmi stoja od narodenia až po dôchodok, pri prvých krokoch na trhu práce, ako aj v náročných situáciách.

13.6.2024 (SITA.sk) – Úrady práce pomáhajú občanom v rôznych životných situáciách už 20 rokov. Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR (ÚPSVaR) a jeho úrady poskytujú už dve desaťročia pomoc a podporu občanom Slovenska.

V rámci sociálneho systému krajiny za nimi stoja už od narodenia až po dôchodok, pri prvých krokoch na trhu práce, ako aj v náročných situáciách. V oblasti zamestnanosti poskytujú ÚPSVaR a úrady komplexné poradenské služby a finančnú podporu na zlepšenie postavenia uchádzačov o zamestnanie.

Okrúhle jubileum

Pri príležitosti okrúhleho jubilea generálny riaditeľ a generálny tajomník služobného úradu Peter Ormandy pripomenul, že ÚPSVaR prešiel za posledné dve desaťročia výrazným vývojom.

Stali sme sa pevnou súčasťou spoločnosti, máme nenahraditeľné miesto pri udržiavaní sociálnej a ekonomickej rovnováhy a zavádzaní podporných nástrojov do praxe. Za tým všetkým je vytrvalá a náročná práca tisícov terajších a bývalých zamestnancov,“ dodal Ormandy.

Za 20 rokov ÚPSVaR riadilo sedem generálnych riaditeľov vrátane súčasného Petra Ormandyho. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Erik Tomáš im poďakoval za ich prínos.

Sociálna podpora

Portál sluzbyzamestnanosti.gov.sk, ktorý je v zriadení ústredia práce, prináša aktuálnu ponuku pracovných príležitostí a taktiež umožňuje zamestnávateľom podávať ročný výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím.

Sociálna podpora ÚPSVaR zahŕňa vyplácanie rôznych dávok, príspevkov a dotácií. V roku 2023 poskytli rodinám rodičovské príspevky vo výške viac ako 659 miliónov eur a prídavky na dieťa vo výške viac ako 786 a pol milióna eur, čím podporili takmer 700-tisíc poberateľov.

Pomoc v hmotnej núdzi dosiahla celkovú výšku presahujúcu 127 miliónov eur. V 68 centrách pre deti a rodiny, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti úradu práce, sa profesionáli starajú o tisíce odkázaných maloletých detí a mladých dospelých.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Trh práce, Úrad práce
Zdroj: SITA.sk – Úrady práce pomáhajú občanom už 20 rokov, finančnú podporu poskytujú prostredníctvom najrôznejších dávok (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií