Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úrok dronmi Ukrajinskej bezpečnostnej služby spôsobil v Rusku požiar ropného skladu a rozvodne elektriny

Miestni obyvatelia sa celú noc na telegramových kanáloch sťažovali na sériu hlasných explózií.

13.5.2024 (SITA.sk) – Požiar ropného skladu pri meste Staryj Oskol v ruskej Belgorodskej oblasti a požiar rozvodne elektriny v meste Jelec v Lipeckej oblasti spôsobil v noci na pondelok útok dronov Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU). Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na zdroj z SBU.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zdroj uviedol, že miestni obyvatelia sa celú noc na telegramových kanáloch sťažovali na sériu hlasných explózií v Belgorodskej oblasti a gubernátor Lipeckej oblasti potvrdil požiar rozvodne v meste Jelec.

Podľa zdroja z SBU tamojšia rozvodňa dodáva elektrinu trakciám ruskej štátnej železničnej spoločnosti Rossijskije železnyje dorogi a zabezpečuje prenos medzi elektrárenskými systémami Lipeckej, Oriolskej a Brianskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Belgorodská oblasť, Požiar, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Úrok dronmi Ukrajinskej bezpečnostnej služby spôsobil v Rusku požiar ropného skladu a rozvodne elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií